Gadżety do laptopów

Laptop, mimo że jest urządzeniem kompletnym, nie będzie działał odpowiednio bez niektórych gadżetów albo po prostu dodatków. Z pewnością trzeba tutaj wymienić zasilacz, a także torbę, w której przenosimy laptopa oraz na przykład stację dokującą, w przypadku, kiedy podpinamy do laptopa jeszcze inne urządzenia. Gadżety do laptopa mogą być naprawdę różne. Postaramy się wymienić kilka takich najpopularniejszych.

Różne rodzaje gadżetów do laptopach

  • Torba do laptopa – dobra jakościowo torba to bardzo ważna rzecz w momencie, kiedy zależy nam na tym, by nasz notebook był przewożony w dobrych warunkach i żeby nie uszkodził się. Czasami oszczędzamy na torbie, a później okazuje się, że ta tania szybko się zniszczyła więc i tak musimy kupić nową.
  • Zasilacz – jakość zasilacza również jest bardzo ważna. Tak naprawdę to zasilacz powinien być możliwie oryginalny, bo wtedy wiemy, że przekazuje nam odpowiedni prąd, a nie, że natężenie jest nieodpowiednie dla naszego urządzenia.
  • Stacja dokująca – w przypadku osób, które zajmują się diagnostyką, niezbędna jest stacja dokująca do laptopa. Taką stację można podpiąć np. na złącze OneLink+.
  • Wentylator – czasami, kiedy siedzimy przed laptopem w gorący dzień, może być nam bardzo gorąco, a wtedy całkiem normalne jest, że chcielibyśmy się schłodzić i jednocześnie też w miarę możliwości schłodzić naszego laptopa. Nada się do tego celu doskonale specjalny wiatraczek na USB. Taki wiatraczek może i nie będzie działała jakoś bardzo mocno, ale da się z nim zaobserwować różnicę.
  • Myszka i klawiatura zewnętrzna – o ile trzymając laptopa na kolanach, nie mamy innego wyjścia, jak obsługiwać go za pomocą touchpada i wbudowanej klawiatury, o tyle w przypadku pracy przy biurku jasne staje się, że znacznie lepiej jest korzystać z zewnętrznej myszki i klawiatury, bo to jest wygodniejsze. Oczywiście oba te urządzenia powinny mieć ergonomiczny kształt.
  • Zewnętrzny dysk – jeżeli laptop ma małą powierzchnię dyskową, a nie opłaca nam się kupować do niego dysku, to możemy zainwestować w dysk zewnętrzny. Taki rodzaj dysku będzie można podpinać pod różne urządzenia, a co za tym idzie, wydatek ten będzie miał bardzo uniwersalne zastosowanie.

To oczywiście tylko niewielka część takich najprostszych gadżetów do notebooka, ale musisz mieć świadomość, że projektowane i produkowane są też takie naprawdę unikalne. Takie, których nie spotyka się na każdym kroku i które ewidentnie przyciągają uwagę. Czasami warto się w nie zaopatrzyć, a czasami znacznie lepiej kupić po prostu solidnego laptopa.

Dodaj komentarz